Odporúčiť známemu   |   Vytlačiť stránku   |   Language: Slovak English German Hungarian
Paradisoindia.sk
O násAktualityAkcieNa stiahnutieProduktySlužbyVeľkoobchodTechnológieKontakt

Renovácia

Prebrúsenie

Pomníkové diely z umelého kameňa pokryje asi po 15-tich rokoch vrstva machu a nečistôt, (napr. hrdza, mastnota zo sviečok, prach a pod.) Tieto povrchové nedostatky prispievajú k rýchlejšiemu zničeniu vnútoej štruktúry umelého kameňa. To sa prejaví hlbokými prasklinami, dierami na povrchu a úplným rozmrvením štruktúry. K rozpadu prispievajú aj poveteostné vplyvy. Najhoršie sú mrazy a extrémne horúčavy. Umelý kameň ma v sebe mikroštruktúru, ktorá sa cez zimu naplní vodou. Voda pod bodom mrazu zväčšuje svoj objem asi o 10 % a tlak, ktorý tým vznikne má za následok rozpad cementového spojiva a uvoľnenie kamienkov. Pokiaľ ešte umelý kameň nedosiahol konečnú fázu rozpadu,je možná záchrana v podobe celkového prebrúsenia povrchu. Prebrúsením pomník získa späť čistotu povrchu, hladkosť a hlavne možnosť sa o neho ďalej starať a chrániť pred nepriaznivým vplyvom počasia. Po prebrúsení si zákazník môže ošetrovať povrch pomníka prípravkami ako napr. bistrol, diava na podlahy. Tieto prípravky treba na handre rozotrieť po celom povrchu umelého kameňa. Povrch sa stane lesklý, zvýraznia sa farby kameňa, do mikroštruktúry sa nedostane tak ľahko voda keďže zmastnený povrch ju odpudzuje. Nečistoty, ktoré sa budú usadzovať (napr. prach) sa budú dať ľahšie odstrániť bežným umytím vodou. Odporúčame po prebrúsení natrieť povrch cca 3 krát a potom podľa potreby, aby povrch nestrácal svoj lesk a mastnotu. Touto neustálou starostlivosťou predĺžite životnosť umelého kameňa... Majiteľom takýchto pomníkov ponúkame, aby sa sami presvečili o tom, že prebrúsením vieme pomník skutočne zachrániť a skrášliť. Prácu vykonávame vysoko otáčkovými brúsnými strojmi so špecialnymi kotúčmi, sme vybavení vlastnou elektro-centrálou. Pomníky prebrusujeme bez zbytočného rozoberania, čím sa zníži riziko ďalšieho poškodenia. Prípadné ďalšie nedostatky v špárovaní a praskliny vieme opraviť. Ďalšie práce, ako zlátenie, striebrenie, montáž váz a svietnikov vieme vykonať tiež na počkanie. Prebrúsenie strojom predvedieme každému záujemcovi zadarmo!

Zlátenie

Zlátenie písmen a rôznych doplnkov vykonávame priamo na cintoríne. Z pomníka odstránime staré písmo a nahradíme ho 24 karátovým zlatom. Pokiaľ je priaznivé počasie, dá sa táto práca vykonať aj na počkanie. Cena sa vyratúva podľa počtu písmen na pomníku. Pri štandardných písmenách je cena jednotná. V prípade nezvyčajne veľkých písmen sa cena zvýši o daný rozdiel vo veľkosti. V niektorých prípadoch je možná aj dohoda.

Montáž doplnkov

Na cintoríne vykonávame aj montáž rôznych doplnkov, ako napr. vázy, lampáše, krížiky, plastiky, sošky, fotografie a pod. Niekoľko druhov váz a lampášov nosíme so sebou, takže je ich možné namontovať na počkanie. Ostatné produkty si môžete prezrieť v PC katalógu a po výbere doplnku Vám ho vo velmi krátkej dobe dodáme aj s montážou, pričom za cestu ani montáž neplatíte. Platíte len cenu výrobku.

Renovácia rozpadnutých dielov

Časom sa, pôsobením poveteostných vplyvov, jednotlivé pomníkové diely od seba oddelia a je nutné dať ich opäť dokopy, aby pomník nestrácal na svojej kráse. Vtedy máme k dispozícii viacero efektívnych spôsobov, ako tieto diely natrvalo k sebe upevniť. Používame najsilnejšie spojovacie hmoty, lepidlá a silikóny. Na mnohých miestach použijeme oceľové rohové spony a pod. Väčšina týchto prác sa dá vykonať na počkanie, ostatné max do 30 dní.

Montáž a výroba žulových tabuliek

V mnohých prípadoch chce zákazník dopísať ďalšie meno na pomník, ale už nie je miesto. Vtedy sa dajú použiť rôzne žulové tabuľky, ktoré sa skrutkami pripevnia k pôvodnému pomníku. Tabuľky sa používajú aj pri staršich pomníkoch, ako náhrada za polámané opaxidové table. Ich cena je relatívne nízka a výsledok je úžasný. Tabuľky dokážeme vyrobiť a dodať maximálne do 40 dní.

Výroba a montáž keramických fotografií

Zaoberáme sa aj výrobou a montážou keramických fotiek. Zákazník poskytne príslušnú fotografiu, ktorú je možné ďalej upravovať na počítači. Napríklad vykrášliť, zfarebniť, preobliecť a pod. Vyhovieme aj tým zákazníkom, ktorí fotografiu majú a potrebujú len montáž. Dodávky nových fotografií sa uskutočňujú cca do 40 dní

Zbrusovanie a výroba nových nápisov na pomníky

Staršie pomníky zo žule je možné zbrúsiť tak, aby sa odstránil pôvodný text a na získanú novú plochu sa dá krajšie a efektívnejšie napísať text nový. V týchto prípadoch sa musí pomník demontovať a v dielni zbrúsiť. Projekt nového písma uskutočňujeme tak, že digitálnym fotoaparátom sa pomník odfotí. Úpravami sa pôvodný text vymaže a na PC sa naprojektuje nový text. Takto zákaznik získa istotu, že sa mu to bude páčiť.

Dosekávanie písma na cintoríne

Vykonávame aj dosekávanie dátumov a písma priamo na cintoríne - bez rozoberania pomníka (cena je 120,-Skk/ks). Garantujeme Vám, že nový text bude na nerozoznanie od pôvodného. Táto práca sa nevykonáva na počkanie, prebieha podľa poradovníka. Dodávku je možné uskutočniť cca do 50 dní.

Aktuality

3D vizualizácie

NOVINKA! Kamenárstvo Paradiso-India Vám ponúka možnosť si nechať naprojektovať 3D vizualiz... Čitať viac

Žrebovanie auta - VIDEO

Prinášame Vám záznam z televízie o žrebovaní výherného auta. Čitať viac

Katalóg našich prác

Pripravili sme pre Vás niekoľko ukážok z našich prác. Môžete si ich prezrieť kliknutím sem... Čitať viac

Kamenár 2011

Strednú odbornú školu na výstave Kamenár reprezentoval aj syn majiteľa Kamenárstva Paradis... Čitať viac

Nové doplnky

Našu ponuku sme rozšírili o nové doplnky, ktoré si môžete pozrieť osobne v prevádzke firmy... Čitať viac

Ponúkame aj záhradné krby

Naše kamenárstvo rozšírilo svoju ponuku o záhradné krby z prírodného kameňa, šité na mieru... Čitať viac

Nájdite nás aj na Facebooku!

Naše kamenárstvo sa odnedávna nachádza aj na Facebooku, kde nájdete podstatne viac fotogra... Čitať viac

Dali sme sa otestovať na COVID-19

Vážení zákazníci, V rámci Vašej i našej bezpečnosti sme sa dali otestovať na chorobu CO... Čitať viac

Referenčná práca: krypta v Rakúsku

Vážení zákazníci, prinášame Vám niekoľko fotiek a krátke video o jednej z tých zložitejšic... Čitať viac

Katalóg našich prác - edícía 2020

Vážení zákazníci, prinášame Vám katalóg našich prác, ktoré môžete prezrieť kliknutím sem Čitať viac

Otvarácie hodiny

Pondelok: 8:00-17:00
Utorok: 8:00-17:00
Streda: 8:00-17:00
Štvrtok: 8:00-17:00
Piatok: 8:00-17:00
Sobota: 8:00-17:00
Nedeľa: 8:00-14:00